BİG DATA - Kara Harp Okulu

Türkiye Muhasebe Denetimi. Sempozyumu(5-9 Mayıs 1999),İstanbul SMMO Yayınları,İstanbul. Öztin Akgüç,(2010). Finansal Yönetim, 7.bs., İstanbul, İstanbul ...

BİG DATA - Kara Harp Okulu- İlgili Belgeler

BİG DATA - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/kho_bilim_dergi/2017_1/06_Makale.pdf

Türkiye Muhasebe Denetimi. Sempozyumu(5-9 Mayıs 1999),İstanbul SMMO Yayınları,İstanbul. Öztin Akgüç,(2010). Finansal Yönetim, 7.bs., İstanbul, İstanbul ...

Hava Gücünün Yükselişi ve Harp Prensipleri The ... - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/enstitu/Alp_SAVBEN_dergi/132/1.pdf

Savaş Hilesi Baskın. Baskın. Lojistik. İdame. Yönetim ve. İdare. Sadelik. Sadelik. Moral. Moral. Moral. Moral. Moral. İngiltere'nin müşterek doktrini incelendiğinde ...

matematik-1 - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/Dokuman/dersler/TE/TE1150.pdf

Dr. Mustafa SEVÜKTEKİN, Prof. Dr. Erkan. IŞIĞIÇOK, Sosyal Bilimlerde Matematik, Ezgi Yayınları, Bursa, 2010 (Ders Kitabı) b.: Prof. Dr. Mustafa BALCI , Analiz-I, ...

ısps kod - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/kho_bilim_dergi/2019_1/2.pdf

kapsamda oluşturulan gemi ve liman tesisi güvenlik kodu (ISPS Kod) uluslararası ... hazırlanan güvenlik planlarının etkinliğinin artırılması için neler yapılması.

IŞİD - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/enstitu/Alp_SAVBEN_dergi/141/2.pdf

göstermektedir. Anahtar Kelimeler: IŞİD, DEAŞ, İslam Devleti, Suriye, Irak, Radikal Terör. Örgütleri. ... Devleti (IŞİD)1, ilk olarak 1999 yılında Ebu Musab el-Zerkavi tarafından ... Eş zamanlı olarak Suriye'de kaos ortamının tırmanması, meydana gelen güç ... IŞİD'in yönetim kadrosunda bulunanların kim oldukları konusunda.

elektronik-1 - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/Dokuman/dersler/EE/Elektronik-1.pdf

kazandırmak, diyot, BJT ve FET gibi temel elektronik devre elemanlarının ... Boylestad R., Nashelsky L., Elektronik Cihazlar ve Devre Teorisi, Palme Yay.,. 2011.

Elektronik - 2 - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/Dokuman/dersler/EE/Elektronik-2.pdf

a. Boylestad R., Nashelsky L., Elektronik Cihazlar ve Devre Teorisi, Palme Yay.,. 2011. (Ders Kitabı) b.

Mikrodalga Tekniği - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/Dokuman/dersler/EE/Mikrodalga_Teknigi.pdf

Mikrodalga tekniği ve anten analizi için gerekli temel matematiksel altyapı ile düzlem elektromanyetik dalgalar, iletim hatları ve dalga kılavuzlarının öğretilmesi.

Başvuru ve Seçim - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/enstitu/enstitu_yeni_sayfa/04_%C3%96%C4%9ERENC%C4%B0/01_Ba%C5%9Fvuru%20ve%20Se%C3%A7im/basvuru.pdf

17-21 Haziran 2019*. Yüksek lisans ve doktora bilim sınavı ile mülakatının yapılması. ... Yabancı Dil. (Herhangi bir dil). YDS/ e-YDS. YÖKDİL. TOEFL. IBT. Harp Tarihi. Askeri Tarih ... Uluslararası Güvenlik Stratejileri,Harp Tarihi ve Stratejileri ...

Sinyaller ve Sistemler - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/Dokuman/dersler/EE/Sinyaller_ve_Sistemler.pdf

Laplace ve z Dönüşümünü yapar. Dersin İçeriği. : Sinyaller ve Sistemlere Giriş, Doğrusal Zamanla Değişmeyen (DZD) Sistemler,. Periyodik Sinyallerin Fourier ...

bilim dergisi - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/kho_bilim_dergi/2019_1/haziran_2019.pdf

1 Haz 2019 ... Kara Harp Okulu Bilim Dergisi, Haziran 2019, 29 (1), 1-15. 3. 3 ... Yüksek irtifa şartlarında planlanacak operasyon, eğitim ... acemi askerin katıldığı birliğin hareket yeteneği ve rakımı bile önem ... Aktarılan Bilginin Günlük Yaşamda Nasıl, Nerede Kullanılacağını Belirtme ... kaldıktan sonra Amasya'ya gittim (s.

Dersin Dili - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/Dokuman/dersler/TE/TE1150.pdf

Dr. Mustafa BALCI , Analiz-I, Balcı Yayınları, Ankara, 1999 (Yardımcı. Ders Kitabı) c. Matematik-I (Alan-II) Grubu tarafından öğretim görevlileri için hazırlanan “.

4x4 TİPİNDE MATRİSLERİN ... - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/kho_bilim_dergi/2017_2/8.pdf

hesaplama yöntemlerinden farklı olarak, 3. mertebe determinantların hesaplanmasında ... Anahtar kelimeler: Determinant, 4x4 matrislerin determinant hesabı,.

Sayısal İletişim - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/Dokuman/dersler/EE/Sayisal_iletisim.pdf

ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ... Analog sinyallerin sayısal gösterimi, darbe modülasyonu türleri, temel bant ... (Ders Kitabı) b.

Lisansüstü Tez Hazırlama Kılavuzu - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/enstitu/enstitu_yeni_sayfa/04_%C3%96%C4%9ERENC%C4%B0/03_Lisans%C3%BCst%C3%BC%20Tez%20Haz%C4%B1rlama%20K%C4%B1lavuzu/Alparslan_Tez_Yazim_Kilavuzu.pdf

Dipnot Yoluyla Kaynak Gösterilen Tezlerde Kaynakça Yazılışı . ... Metinde kullanılan çalışma alanına ilişkin kısaltmalar ise, alfabetik sırayla alt alta dizilir. ... karşılaşılan bir soruna çözüm getirmek, yeni bir bilgi ortaya koymak, ekonomik yarar.

mikroişlemciler ve assembly dili - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/Dokuman/dersler/EE/Mikroislemciler_ve_Assembly_Dili.pdf

DERS TANITIM BİLGİLERİ. Dersin Adı. Kodu. Sınıf / Y.Y.. Ders Saati. (T U L). Kredi. AKTS. Mikroişlemciler ve Assembly. Dili. 3 / Bahar. (3 0 0). 3. 5. Dersin Dili.

insan hakları ve amerika - Kara Harp Okulu

http://kho.edu.tr/akademik/kho_bilim_dergi/dergi/3.pdf

54 |. Terzi. Anahtar Kelimeler: İnsan Hakları, Bölgesel Koruma, Amerika, Amerikan ... Kısaca İlk Çağ döneminde insan haklarından bahsetmek mümkün değildir.

Elektromanyetik Dalga Teorisi - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/Dokuman/dersler/EE/Elektromanyetik_Dalga_Teorisi.pdf

Dersin Taban Notu: 50'dir. Kaynaklar. : a. Cheng D.K., Mühendislik Elektromanyetiğinin Temelleri, Palme Yayıncılık,. Ankara, 2012. (Ders Kitabı).

EK-2 ALPARSLAN SAVUNMA BİLİMLERİ ... - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/enstitu/enstitu_yeni_sayfa/04_%C3%96%C4%9ERENC%C4%B0/01_Ba%C5%9Fvuru%20ve%20Se%C3%A7im/basvuru.pdf

mezunu, doktora programlarına tezli yüksek lisans mezunu (06 Şubat 2013 ... (a) ALES baraj puanı aynı kalmak kaydıyla “Savunma Yönetimi” yüksek lisans ... (1) Her bir adayın “lisansüstü öğretim başvuru taban notu “ dikkate alınacaktır.

SERT GÜÇ UNSURLARININ YUMUŞAK GÜÇ ... - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/kho_bilim_dergi/2018_2/4.pdf

tanımlamıştır. Kısacası güç, zorla veya ikna metodu ile üstün gelme yeteneğidir ve ... orduya askeri malzeme ve teknoloji satışı, yabancı bir ordunun ekonomik.

algoritma analizi ve tasarımı - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/Dokuman/dersler/BM/AlgoritmaTas_Ders_Tanitim.pdf

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ... Böl-fethet yaklaşımını uygulayabilir. ... Çözümü, Ağaç Uygulamaları, Böl Yönet Yöntemi, Çizge Veri Modeli, Çizge.

YAPILANDIRMACI KURAMA DAYALI 5E ... - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/kho_bilim_dergi/2017_1/03_makale.pdf

sorular ile ilgili kategori tabloları (görüntü oluşumu, görüş alanı, görüntü özellikleri vb.) ... düzlem aynalara yönelik 5 adet, çukur aynalara yönelik 2 adet, tümsek ... Şekil 1. Düzlem ayna konusuna ilişkin olarak kavram testinde yer alan soru.

polistiren yüzeylerde elektrolizsiz kaplama ... - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/kho_bilim_dergi/2018_1/3.pdf

Polistiren(C8H8)n numune temini Polin Yapı adlı şirketten yapılmıştır. Polistiren ... (amin) grubunda takılı H atomuyla reaksiyon vererek HCl çıkışına neden olur.

MİLLÎ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ ALPARSLAN ... - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/enstitu/enstitu_yeni_sayfa/03_AKADEM%C4%B0K/L%C4%B0SANS%C3%9CST%C3%9C%20%C3%96%C4%9ERET%C4%B0M%20PROGRAMLARI%20DERS%20KONU%20VE%20KAPSAMLARI%202018-2019/Ders_Konu_ve_Kapsamlari.pdf

Elektronik Harp Yüksek Lisans Programı. Askerî Elektronik ... KHO'dan Teğmen olarak mezun oldu. 1997-2006 yılları ... Harp Okulunda çalışma hayatına başladı. 2016 yılında ... Kemal EROĞLUER. 1973 yılında ... Dr.Alb.Mustafa Sıtkı. TATAR.

Cilt : 27 Sayı : 2 ARALIK 2017 - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/kho_bilim_dergi/2017_2/ARALIK2017.pdf

Kara Harp Okulu Bilim Dergisi, Aralık 2017, 27 (2). İçindekiler/ ... Already, the total number of green buildings, that received or ... Asya İnsan Hakları Merkezi, Amerikan Devletleri Örgütü, Afrika Birliği ve ... Adli yargılamayı gerçeklere tekrar açmak,. 2. ... War II whose intellectual roots could be found in the Renaissance and the.

Cilt : 28 Sayı : 1 HAZİRAN 2018 - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/kho_bilim_dergi/2018_1/haziran_2018.pdf

1 Haz 2018 ... Kara Harp Okulu Bilim Dergisi, Haziran 2018, 28 (1), 1-29. | 3. Risk yönetimi ... Yine denetleme hazırlığında teknik isteyen engelli parkur, atış,.

İç Savaşların Değerlendirilmesinde Model Önerisi ... - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademIk/enstItu/Alp_SAVBEN_dergi/142/2.pdf

Anahtar Kelimeler: İç Savaş, Kaynak Bağımlılığı, Silah Tedariki, Libya. 1Yazışma ... ve simetrik konvansiyonel olmayan iç savaşlara doğru ciddi bir dönüşüme.

ek-2 alparslan savunma bilimleri enstitüsü ... - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/enstitu/belgeler/2019-2020_EGITIM_OGRETIM_YILI_GUZ_DONEMI_OGRENCI_SECIM_ISLEMLERI.pdf

13 May 2019 ... Gemi ve Deniz Teknolojisi Müh., ... ALES puanını almış olmak (geçmiş yıllarda söz konusu sınavdan alınan puanların ... başvuruları kabul edilecektir, baraj notu uygulanmayacaktır, 06 Şubat 2013 tarihinden önce tezsiz yüksek ... (1) Her bir adayın “lisansüstü öğretim başvuru taban notu “ dikkate alınacaktır.

Fiziksel Buhar Biriktirme Yöntemlerinden PVD ve ... - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/enstitu/Alp_SAVBEN_dergi/171/5.pdf

Ayhan AYTAÇ ve Uğur MALAYOĞLU. Comparison of PVD and JVD / DVD Thin Film Coatings by. Physical Vapor Deposition Methods and a Conceptual,.

efl teachers' perceptıons about teachıng grammar - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/kho_bilim_dergi/2018_1/5.pdf

GRAMMAR: A COMPARATIVE STUDY BETWEEN. NOVICE AND ... uygulamaya dökecekleri alıştırma ve aktiviteleri tercih etmektedirler. Ancak bu dilbilgisi ...

uefa finansal fair play(ffp) - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/kho_bilim_dergi/2017_2/10.pdf

Sorumluluk: Fenerbahçe Kulübü Örneği. Pamukkale Journal of ... 208 |. Sevim,Bülbül. UEFA Resmi Sitesi, (http://www.uefa.org/protecting-the-game/club-.

Namlu İçerisindeki Balistik Parametrelerin ... - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/enstitu/Alp_SAVBEN_dergi/152/7.pdf

için 7,62 mm çapında namlu ile çok sayıda atış testi yapılmış ve balistik ... (2013) analitik ve numerik yöntemleri kullanarak mermi arkasındaki basınç profillerini ...

ikna teknikleri açısından nutuk - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/kho_bilim_dergi/2019_1/5.pdf

26 Haz 2019 ... Bu araştırmayla, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk ... grupları ve cümleleri kullanarak Nutuk'ta geçen kişi, grup, çeşitli kuruluş ve.

İKNA TEKNİKLERİ AÇISINDAN NUTUK1 Öz ... - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/kho_bilim_dergi/2019_1/5.pdf

26 Haz 2019 ... Dr. Kemalettin Deniz danışmanlığında hazırlanan “Nutuk'un İkna Teknikleri Açısından. İncelenmesi” ... Bu da Mustafa Kemal'in birçok ikna tekniğinden yararlandığını, Nutuk'ta kendini ifade ederken ... İkna etmenin psikolojisi.

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDE ÜSTÜN ... - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/kho_bilim_dergi/2018_2/5.pdf

üniforma giymekte, silah ve rütbe taşımaktadırlar. Rütbe; ordu içinde ... Tütüncü b) Komando ihtisas kursu veya Özel Kuvvetler ihtisas kursu görmüş ve komando ...

DEĞİŞEN TERÖRİZM KONSEPTİNDE LATİN ... - Kara Harp Okulu

http://www.kho.edu.tr/akademik/kho_bilim_dergi/2019_2/2.pdf

tanım oluşturmak gerekirse terörizmi, “Belirli bir ülkede ya da dünya çapında, bireyler ve ülkeler üzerinde korku, dehşet ve panik oluşturarak politik davranışları ...